Uczestniczymy w:

Alternative flash content

Requirements

Publiczne Przedszkole nr 1 powstało w 1977 roku. W ponad stuletnim budynku mieszczą się cztery przestronne sale zabaw, duża szatnia, dwie łazienki, zaplecze kuchenne i gospodarcze. Sale wyposażone są w różnorodne pomoce dydaktyczne oraz zabawki umożliwiające wszechstronny rozwój dziecka, ponad to znajduje się sala do zajęć logopedycznych, korekcyjnych oraz do zajęć w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej, wyposażona w sprzęt specjalistyczny. Zaplecze kuchenne i gospodarcze jest o wysokim standardzie użytkowym. W budynku mieszczą się dwie przestronne łazienki, przystosowane do użytkowania przez małe dzieci. Atutem placówki jest z całą pewnością duży zielony ogród, w którym dzieci mogą się bezpiecznie i przyjemnie bawić.

PRZEDSIĘWZIĘCIA PODEJMOWANE PRZEZ PRZEDSZKOLE

W 2006 roku przy przedszkolu powstała Grupa Twórczych Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego, celem której było aktywizowanie i kreowanie nowatorskich postaw wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Z okazji 70-lecia wychowania przedszkolnego zorganizowano konferencję             pt. „Przedszkole szansą dla rozwoju małego dziecka”. W spotkaniu wzięli udział   zaproszeni goście m.in. wizytatorzy z Kuratorium Śląskiego oraz nauczyciele Wychowania Przedszkolnego powiatu pszczyńskiego.Referaty wygłosili:

• prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska
  • prof. zw. dr hab. WiesławaKorzeniowska.

Od 2003 roku placówka zaczęła należeć do Klubu Czytających Przedszkoli          w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Co roku organizowany jest „Tydzień Czytania Dzieciom”, opracowywane są na ten temat projekty edukacyjne . Współpracując z Gminną Biblioteką Publiczną organizowane są spotkania z autorami książeczek dla dzieci. Gośćmi byli m.in. Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska, Wiesław Drabik, Ewa Stadműller, Ewa Chotomska, Agnieszka Frączak, Grzegorz Kazdepke, Roksana Jędrzejewska-Wróbel .

Od 2003 roku placówka organizuje Dzień Anioła Stróża, któremu każdego roku towarzyszy akcja charytatywna „Zróbmy coś dobrego”. Dzieci przygotowują prace plastyczne, które rozprowadzamy na kiermaszu. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie oraz na budowę Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Z tej okazji przygotowuje się również wystawy prac plastycznych, rzeźbiarskich, fotograficznych- artystów oraz studentów akademii plastycznych.

Przez wiele lat przedszkole organizowało przegląd Rodzinne budowanie Betlejymek. W imprezie brali udział dzieci i rodzice z przedszkoli powiatu pszczyńskiego. Celem przedsięwzięcia było pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.

W przedszkolu kształtuje się postawy proekologiczne dzieci, wyrabiając w nich wrażliwość i poczucie obowiązku wobec otaczającego świata.

W ramach tych działań organizowano:

• Święto Polskiej Niezapominajki
  • Sprzątanie świata
  • Sadzenie drzewka z okazji Dnia Ziemi
  • Realizacja projektu edukacyjnego „Woda źródłem życia”, „ Mamo, tato , wole wodę".